Porotherm AKU Profi, akustické cihly pro klidný domov

Svůj domov budujeme na desítky let. V průběhu času se vyvíjejí nejen jeho okolí, ale také jeho obyvatelé. Proto je velmi důležité vybrat takový stavební materiál pro řešení stěn a příček, který zaručí pohodlí, klid a ochranu před hlukem. Využijte potenciál akustických cihel Porotherm AKU Profi.

Stavte výhodně s poukazem od nejlepších ve svém oboru

Získejte poukaz na zdivo Porotherm, Terca i na další materiály Tondach, Schiedel, Vekra, Siko a Pipelife pro váš nový dům či rekonstrukci.
 
 25 % sleva na zdivo
 
Registrací poukazu se nezavazujete k žádným dalším akcím.
 

Benefity Porotherm AKU Profi pro váš domov

  • Lepší akustika o 5 až 7 dB u formátů 30 a 25 než u cihel řady Porotherm Profi. Použitím broušených akustických cihel lze dosáhnout snížení hluku o více než 50 %.
  • Posílení stability a tím bezpečnosti domu. Akustické broušené cihly mají vyšší pevnost o 30 % než řada Porotherm Profi.
  • Vyšší tepelná kapacita o 20 %. Lépe udržují stálou vnitřní teplotu při výkyvech venkovních teplot v zimním i v letním období.
  • Úspora v počtu potřebných hmoždinek díky o 30 % vyšší pevnosti kotvení ve srovnání se základní řadou broušených cihel.
  • Bezproblémové vrtání s příklepem.
  • Cenová výhodnost oproti nebroušeným akustickým cihlám o 5 % díky menší pracnosti zdění. Ceny Porotherm AKU Profi zahrnují i tenkovrstvou maltu pro zdění.
  • Umožňuje jednoduchost výstavby díky jednotné technologii zdění a stejnému pojivu pro stavbu obvodových i vnitřních konstrukcí.
  • Rychlost zdění, která představuje až 25 % úsporu času, díky zdění na tenkovrstvou maltu v porovnání se zděním na maltu obyčejnou.
Legislativa (ČSN 73 0532:2010) určuje povinnost vybudovat v rodinném domě nejméně jednu chráněnou místnost, kde hodnota R´w, tj. vzduchová neprůzvučnost stěny oddělující ostatní obytné místnosti téhož bytu, je rovna minimálně 42 dB. Tuto hodnotu dokáže splnit i stěna z nejtenčí příčkovky Porotherm 11,5 AKU Profi.

Cihla Porotherm AKU Z Profi