Co znamená koncept e4

Logo e4
Čtyřmi elementy tohoto konceptu jsou emoce, ekonomie, ekologie, energie.

e4 znamená kvalitní bydlení

Kocept e4 je odpověď firmy Wienerberger na stále rostoucí požadavky na kvalitu bydlení. Keramická obálka domu tyto požadavky splňuje a my vám je představíme v následujících čtyřech "e"

eMOCE

Domov z keramických materiálů umožňuje vysokou úroveň bydlení, a to z hlediska zdraví, pohodlí, bezpečí i estetiky. Přírodní keramické materiály nevylučují žádné škodlivé látky a mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Díky nim se ve stavební konstrukci neakumuluje vlhko ani bakterie, netvoří se plísně či hniloba. Bydlení v domě z keramických stavebních prvků je tak zdravé a komfortní. Přírodní keramické materiály jsou navíc krásné a nadčasové. Z pálených materiálů lze tvořit individuální architektonické řešení.

eKONOMIE

Stavba rodinného domu z keramického stavebního materiálu je rozumnou investicí. Moderní zdivo je totiž ověřenou a dobře známou stavební technologií, která v kombinaci s inovativními výrobky a způsoby instalace pomáhá snižovat náklady na realizaci stavby. Cihlové domy se střechou z pálených tašek mají navíc velmi dlouhou životnost – více než 100 let – a umožňují výhodné provozní náklady. Cihlový dům je rozumnou investicí.

eKOLOGIE

Cihly, pálené střešní tašky Tondach či keramické lícové cihly a dlažby z produkce společnosti Wienerberger jsou vyrobeny z přírodních surovin. Tyto suroviny, zejména jíl, patří mezi dostupné zdroje a získávají se s maximálním ohledem na životní prostředí. Cihlářské produkty jsou vyráběny převážně regionálně. Tím dochází k podpoře lokální zaměstnanosti a menšímu zatížení dopravou. To z nich dělá trvale udržitelné výrobky, šetrné životnímu prostředí.

eNERGIE

Postavit dům z cihlového zdicího systému a pálené střešní krytiny znamená, že v součinnosti s dalšími sofistikovanými technologiemi lze dosáhnout jeho nejvyšší (až nulové) energetické účinnosti. Díky inovativnímu tepelnému systému minimalizuje cihlový dům celkovou spotřebu energie a splňuje veškeré příslušné požadavky, včetně přísných energetických norem definovaných Evropskou unií, které vstoupí v platnost v roce 2020. Díky velmi dobré schopnosti tepelné akumulace a skvělým izolačním vlastnostem keramických materiálů je možné snižovat celkové energetické nároky, tím lze souběžně zabezpečit tepelnou pohodu uvnitř stavby.

Čtěte také