Horní Beřkovice

Fotogalerie historických objektů

Navazujeme na tisíciletou tradici používání pálených tašek. Vyplývá z toho pro nás závazek zachovat ráz střešní krajiny tak, aby se i následující generace mohly potěšit pohledem na jejich krásu. Společnost Tondach za dobu své existence realizovala prostřednictvím mnoha erudovaných pokrývačských firem řadu nádherných střech. Nechte se inspirovat prohlídkou některých z nich.

Žíreč - kostel sv. Anny

Žíreč – kostel sv. Anny

Stavba barokního kostela sv. Anny byla započata v roce 1668 a dostavěn byl roku 1698. Následně 4. listopadu 1703 byl vysvěcen královéhradeckým biskupem Tobiášem Bockerem. Na rekonstrukci střechy byla použita taška Francouzská 14 režná. Realizace těchto prací byla oceněna v soutěži Tondach Pálená střecha 2010, 2. místo v kategorii Historické stavby.

Rotunda Sv. Kateřiny ve Znojmě

Rotunda Sv. Kateřiny ve Znojmě

Významný historický objekt v centru Znojma. Původní střecha z dřevěného štípaného šindele byla dle dobových pramenů nahrazena pálenou prejzovou krytinou, v provedení antik (cca 30% nástřik patiny). S ohledem na historickou hodnotu rotundy a jejího interiéru se celá rekonstrukce prováděla pod ochranným zastřešením - „střecha nad střechou“. Realizace těchto prací byla oceněna v soutěži Tondach Pálená střecha 2006, 1. místo v kategorii Historická a církevní budova.

Horní Beřkovice

Horní Beřkovice

Kostel sv. Václava byl založen před první světovou válkou. Dokončen byl už v roce 1920, ale vysvěcení se dočkal až roku 1942. Kostel sloužil svému účelu do roku 1959. Vedení léčebny tehdy navrhlo jeho zrušení a adaptování na kulturní dům. Od roku 1980 až do konce 20. století plnil kostel mnoho funkcí. Na rekonstrukci střechy byla použita taška Bobrovka režná. Realizace těchto prací byla oceněna v soutěži Tondach Pálená střecha 2009, 1. místo v kategorii Historické stavby.

Kostel Povýšení sv. Kříže, Lanžhot

Kostel Povýšení sv. Kříže, Lanžhot

Nachází se na hlavním náměstí a vytváří dominantu města Lanžhot. Na opravu střechy kostela byla použita barevná glazovaná taška Bobrovka. Realizace této střechy byla oceněna v soutěži Tondach Pálená střecha 2011 prvním místem v kategorii historických staveb.

Čtěte také