Hořice, reference,referenční stavba, hrubá stavba

Hořice v Podkrkonoší 2015

Jedna z prvních staveb z vatových cihel 36,5 T SRN. Ještě není omítka, kterou právě řeší, ale už v domě bydlí téměř rok. Stavba proběhla svépomocí ve dvou lidech, kteří měli dohromady téměř 150 let! Setkali jsme se před skoro třemi léty na výstavě.

Zeptali jsme se pana Kindla na pár otázek...

 
 
Proč jste vybral cihly Porotherm T Profi?
Je to zateplené hned při jedné práci. Původně jsem chtěl úplně jiný systém. Pórobeton. Byli jsme ale na výstavě s kamarádem. Zastavili se na stánku Wienerberger. Jen si odpočinout, protože kamarád je projektant a se znal s technikem. Vyslechl jsem si o novince s vatou, říkám si, to by mohlo být opravdu dobré a bylo rozhodnuto. Pomohla i předváděčka. Kamarád projektant mi projekt rychle překreslil a bylo to.

Hořice 2015

Co vás potěšilo během stavby z cihel Porotherm?
Jak je to rychlá, čistá práce. Určitě založení první řady od technika. Věnoval se založení hodně poctivě. Pochválil nás, že je rovně deska, že je do půl centimetru. Pracoval tady den a založili jsme celou první řadu. Pak jsme už zdili ve dvou další dny sami, ale během chvíle to bylo do oken. Rychlost to byla opravdu veliká.
 
Jak se Vám žije v domě z cihel Porotherm T Profi?
Je to fakt bezvadný. Hlavně je prima, že jsou velmi vyrovnané teploty. Pokud se nenechají otevřená okna nebo dveře, aby se tam dostalo teď v létě teplo, tak je v domě velmi podobná teplota. Hrozně dobře se tam spí..
 
Co by jste udělal jinak v domě nyní s odstupem času?
Dal bych ty vatové cihly i do garáže, která je spojená s domem, minimálně ze severu. Je vidět velký rozdíl v zimě mezi obyčejnou cihlo a vatovou.
 
Co by jste doporučil novým stavebníkům z Porothermu?
Ať se poradí s technikem výrobce. A zkusí se zeptat známých a jejich zkušenosti a porovnají si informace. Sám jsem se rozhodl velmi rychle, ale vůbec nelituji. Navíc ji dále propaguji…!

Panu Kindlovi děkujeme že se podělil o své zkušenosti a přejeme příjemné a zdravé bydlení v domečku z cihel Porotherm.

Čtěte také