Kamion veze cihly

Navážení cihel Porotherm na stavbu

Původním plánem bylo využít při stavbě domu cihly Porotherm 30 Profi Dryfix. Tedy neplněné broušené cihly lepené na pěnu. Protože jsme se ovšem rozhodli pro experiment v podobě stavby cihlového pasivního domu svépomocí, byly na domě prováděny všemožné energetické výpočty.

Doporučené zdivo

Jednou z věcí, kterou energetik doporučil, bylo kromě zmíněného materiálu také použití cihel broušených plněných minerální vatou. Cihly s označením Porotherm 30 T Profi Dryfix nám bylo doporučeno aplikovat do první vrstvy zdiva v 1.NP a také do první vrstvy zdiva v půdním prostoru (viz. Přiložené výkresy). Dále byly tyto plněné cihly „vatovky“ naprojektovány do místa, kde se dům stýká s garáží po celé ploše stěny a ve vzdálenosti 750 mm také do napojení domu a garáže.
„Výhodou cihel Porotherm T Profi není pouze zabudování izolantu do zdícího materiálu. Tyto plněné cihly mají současně také větší pevnost. Dokonce i pevnost hmoždinek je v případě kotvení do cihel Porotherm T Profi vyšší než u standardních cihel,“ dodal Roman Busta.

Video

Vykládání palet

Vše proběhlo podle očekávání

Cihly jsme objednali zhruba s deseti denním předstihem a požádali o návoz automobilem s hydraulickou rukou. Vše klaplo dle očekávání a my se tak mohli připravit na zakládání první vrstvy zdiva.

Kamion veze cihly
Hydraulická ruka dává cihly na zem
Hydraulická ruka dává cihly na zem

Čtěte také