Cena GRAND PRIX v pozadí s prvním domem e4

Projekt e4 získal cenu GRAND PRIX 2017

Koncept řešení cihelného domu po roce 2020 s názvem „e4 cihlový dům budoucnosti“, byl dne 20. 9. 2017 oceněn prestižním titulem GRAND PRIX. Tento titul nám udělila odborná porota v rámci Soutěže o nejlepší projekt/exponát veletrhu FOR ARCH.

O ocenění bojovalo 46 přihlášených

Na letošním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH vybrala odborná porota nejlepší exponáty a technologie letošního roku. O prestižní ocenění bojovalo celkem 46 přihlášených. Pět z nich získalo právě ocenění GRAND PRIX. Dle vyjádření poroty byla společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., oceněna za „Koncept cihelného domu budoucnosti e4, tedy za koncept výstavby cihlových budov splňujících požadavky na energetickou náročnost, ekonomii, ekologii a uživatelsky přátelské vnitřní prostředí.“

Kocept e4

Idea konceptu e4 je reprezentována čtyřmi hlavními výhodami tohoto řešení, a to energetickou efektivností a ekonomickou výhodností, ekologickým provedením a emocemi ve smyslu individuální architektury a zdravého bydlení.
 
„Wienerberger tímto projektem představuje své ucelené řešení pro bydlení v domech s keramickou obálkou po roce 2020, jeho výhody a vysoký komfort bydlení,“ shrnuje Ing. Kamil Jeřábek, místopředseda představenstva společnosti Wienerberger cihlářský průmysl a. s.
 
„Na jaře 2018 odstartujeme stavbu prvního e4 domu, který proběhne pod dozorem celé řady stavebních a energetických expertů,“ dodává Ing. Jeřábek. Dům e4 postaví společnost Wienerberger na klíč v kategorii energetické náročnosti budovy - dům s téměř nulovou spotřebou energie. Autorem projektu prvního e4 domu je Ing. Arch Bohumil Brůža.

Marek Kotek ze společnosti Wienerberger přebírá cenu GRAND PRIX 2017 za koncept cihlového domu e4
Cena GRAND PRIX 2017 za koncept cihlového domu e4

Čtěte také