Wienerberger international Brick Award 2016

Wienerberger international Brick Award 2016

* 50 nejlepších přihlášených projektů do mezinárodní soutěže Brick Award 2016 bylo zveřejněno. * Do soutěže se přihlásilo více než 600 projektů z 55 různých zemí. * Porota je složená z mezinárodně uznávaných architektů z Itálie, Velké Británie, Belgie a Slovinska. * Vítězové budou vyhlášeni 19. května 2016

Výběr nejlepších projektů ukončen!

Co je Brick Award

Mezinárodní ocenění Wienerberger Brick Award bylo poprvé představeno v roce 2004. Jeho účelem je vyzdvihnout mimořádné počiny moderní a inovativní cihlové architektury. V roce 2016 představí společnost Wienerberger toto mezinárodně uznávané ocenění již po sedmé. Letos poprvé mohou architekti přihlašovat a vkládat své nejlepší projekty realizované z cihelného zdiva prostřednictvím webu, tedy on-line.

 

Poslání Brick Award

Hlavním posláním mezinárodní soutěže Wienerberger Brick Award je oceňování inovativních zděných staveb na mezinárodní úrovni a podpora rozmanitých způsobů použití cihly v současné architektuře. Součástí aktivit Brick Award je i vydání prestižní knihy „Brick 16“ o soudobé architektuře, která představuje zejména  aktuální trendy ve využití cihelného zdiva a ukázky rozsahu jeho využití.

International Brick Award 2016

Taquari Home, Brazil
Fotograf: Nicolau El-moor

Vysoká účast, kvalití projekty

Z celkem 600 přihlášených projektů z 55 různých zemí, vybrala skupina odborných hodnotitelů 50 projektů do užšího výběru v celkem pěti kategoriích:
  • Obytné budovy
  • Veřejné budovy
  • Rekonstrukce
  • Urbanistické řešení
  • Speciální řešení
Výběr nejlepších 50ti projektů Brick Award 2016 lze nalézt na www.brickaward.com.

Kritéria hodnocení

Z tohoto užšího výběru vybere mezinárodní porota architektů vítěze jednotlivých kategorií. Hodnotící kritéria zahrnují: inovativní design exteriéru, využití cihel jako materiálu a funkčnost, udržitelnost a energetickou účinnost. Soutěžní projekty mohou zahrnovat širokou škálu stavebních řešení, od využití klasických stavebních cihelných bloků a lícových cihel až ke kreativnímu použití keramických fasádních panelů, střešních tašek a cihelné dlažby. Zvláštní pozornost je zaměřena na umístění budovy v jejím okolí, jakož i na formu, estetiku a celkovou kvalitu architektury. Využití výrobků společnosti Wienerberger není pro účast v Brick Award nezbytně nutné.

Porota a vyhlášení

Složení poroty Brick Award 2016: Laura Andreini (Archea Associati, Itálie), Johan Anrys (51N4E, Belgie), Matija Bevk (bevk perovic arhitekti, Slovinsko) a Alfred Munkenbeck (Munkenbeck + Partners, VB). Slavnostní ceremoniál Brick Award 2016, kde budou vyhlášeni vítězové, proběhne ve Vídni, dne 19. května 2016 v rámci architektonického sympozia. Součástí bude i tisková konference.
Vítěz hlavní ceny získá 7.000 EUR, vítězové jednotlivých kategorii obdrží každý 5.000 EUR.

Doprovodná kniha „Brick 16“

Doprovodná kniha „Brick 16“, kterou stejně jako v minulých letech vydává společnost Wienerberger spolu s prestižním vydavatelstvím Callwey, představuje také všech 50 nominovaných a oceněných projektů. Bude zveřejněna při slavnostním ceremoniálu Brick Award v květnu 2016.

Čtěte také