Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. je i letos generálním partnerem SOUTĚŽNÍ PŘEHLÍDKY STAVEBNÍCH ŘEMESEL - SUSO.

O soutěži

Soutěž SUSO vznikla v roce 1996 jako doprovodný program ke stavebnímu veletrhu FOR ARCH a jako podpora řemesla v České republice a svou funkci plní až do dnešního dne. Během své historie a vývoje se princip soutěže ustálil na pěti postupových kolech a finále při veletrhu FOR ARCH v PVA EXPO PRAHA. Soutěží se zejména v oborech zedník a truhlář. V současné době v sobě projekt SUSO našel další tvář, a tou je marketingový nástroj, který dokáže aktivně zacílit na cílovou skupinu mladých řemeslníků a stavebních škol. Od roku 2013 se SUSO stalo projektem česko-slovenským, neboť jednou ze zastávek postupových kol se stala Nitra, kde se utkají zástupci slovenského řemesla.

Přednáška k cihelnému zdivu v roce 2017

SUSO v číslech

  • existuje od roku 1996,
  • za 20 let se soutěže zúčastnilo přes 5000 vybraných žáků,
  • průměrný počet přihlášených škol v jednom ročníku je 82,
  • průměrně se jednoho ročníku zúčastní okolo dvou stovek žáků,
  • soutěž doprovázelo a dále na školách propagovalo více než 1700 pedagogů,
  • od roku 1997 jediný generální partner, tím je společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Partnerství Wienerberger a SUSO

Společnost Wienerberger cihlářský průmysl, a. s. je generálním partnerem SUSO téměř od jejího vzniku, tedy od roku 1997. Z 21 uskutečněných ročníků byl tedy Wienerberger 20-krát generálním partnerem. Podpora učňů a žáků ve stavebních oborech je jednou z priorit firmy, spolupráce se SUSO tak Wienerbergeru dává jedinečnou šanci být v kontaktu s mladými řemeslníky a jejich učiteli, získat jejich poznatky z praxe, s čím rádi pracují a jaké materiály jim naopak chybí pro praktickou i teoretickou výuku. Během praktických zkoušek mají soutěžící možnost seznámit se s produkty zdícího systému Porotherm a konzultovat praktické záležitosti s technickými poradci firmy Wenerberger, kteří jsou přítomni na místě. Pro učitele pak Wienerberger pořádá i krátkou prezentaci, během které jsou seznámeni s produktovými novinkami zdícího systému Porotherm, technologickými postupy, je zde i prostor pro diskusi nad odbornými tématy.

V době, kdy na jedné straně nejsou učňovské obory pro studenty příliš atraktivní, a na druhé straně je velká poptávka po kvalifikovaných řemeslnících, považuje Wienerberger za velmi důležité podchytit šikovné mladé studenty a podporovat je při jejich odborném vzdělávání. Ve Wienerbergeru věříme, že se nám do budoucna povede vrátit vysoký kredit stavebním profesím.

Studenti zdí soutěžní fragment z cihel plněných minerální vatou Porotherm T Profi
Studenti zdí soutěžní fragment z cihel plněných minerální vatou Porotherm T Profi
Zdeněk Blažek vysvětluje změny v cihelném systému Porotherm v roce 2017
Roman Kamenský ukazuje postup lepení lícových pásků Terca studentům

Čtěte také